X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

10-01-2017  Zoom na młodzież - festiwal dla debiutujących filmowców

David Lynch swój pierwszy krótkometrażowy film nakręcił, gdy miał niespełna osiemnaście lat. Jeszcze wcześniej wystartował Peter Jackson – bo jako piętnastolatek. Choć produkcje nastolatków są niskobudżetowe i bywają pozbawione profesjonalizmu, pierwszy krok w spełnianiu marzeń związanych z kinematografią jest szalenie istotny. Właśnie dlatego powstał konkurs Zoom na młodzież – festiwal dla debiutujących twórców. Jego pierwsza edycja odbędzie się już 4 marca w Poznaniu.

Do udziału w przeglądzie organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów trzecich klas gimnazjów i tych, którzy chodzą do szkół średnich. Filmy muszą być sfabularyzowane, nie powinny przekraczać piętnastu minut, a ich twórcy mają mieć wszelkie prawa do materiałów wykorzystanych w swoich dziele. Wymagań jest niewiele, a stawka zdaje się być bardzo wysoka. Oprócz tego, że wytypowane tytuły zostaną zaprezentowane w trakcie specjalnego wydarzenia, nagroda w jednej z sześciu kategorii (Grand Prix, reżyseria, scenariusz, montaż, zdjęcia, nagroda publiczności) ma podwójne znaczenie. O jej przyznaniu zadecyduje jury młodzieżowe: wybrane w konkursie dziennikarskim na najciekawszą recenzję. W końcu nikt trafniej nie dokona oceny jak rówieśnicy.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia, czyli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, czekają na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych do 11 lutego. Miesiąc to wciąż dużo czasu, by odkopać swoje stare produkcje albo pokusić się o zrealizowanie czegoś nowego.

Po więcej informacji warto udać się na facebookowy profil imprezy.
https://www.facebook.com/Zoom-na-m%C5%82odzie%C5%BC-219690418461413/?fref=tsSkomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.