X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

10-01-2017  Przełom roku w Starym Jarosławiu

Dla Krzysztofa Fortuny, Lidera Filmoteki Szkolnej z województwa zachodniopomorskiego przełom roku okazał się bardzo pracowity. Pod koniec listopada do Zespołu Szkół w Starym Jarosławiu zawitał Wędrujący Filmoznawca – Karol Jachymek z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, który poprowadził warsztaty skierowane do uczniów i nauczycieli pn. „Co nam mówi popkultura? O kinie, telewizji i nowych mediach”, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników.

16 grudnia odbyła się IX Noc Kinomaniaków, na której Krzysztof Fortuna gościł uczniów i nauczycieli z innych szkół, dla których był to pierwszy taki maraton filmowy. Spotkanie oprócz treści edukacyjnych miało zachęcić i przygotować uczniów i nauczycieli do prowadzenia takich maratonów filmowych, Dyskusyjnych Klubów Filmowych w swoich szkołach. Maraton trwał od godziny 19:30 do 8 rano. Najwytrwalsi mogli wziąć udział w sześciu konkursach związanych z filmem, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody od Filmoteki Szkolnej.

Warsztaty „Film – od początku do końca” które poprowadził sam Krzysztof Fortuna, odbyły się w bardzo twórczej atmosferze. Grupa wiekowa była dość zróżnicowanie. W zajęciach udział wzięli zarówno uczniowie I klasy gimnazjum, jak i 3 klasy liceum. Różnicy wieku nie dało się jednak odczuć ze względu na wspólną pasję, która połączyła wszystkich uczestników. Dzięki zajęciom można było poznać tajniki kadrowania, nakręcić film krótkometrażowy oraz zasiąść przy stanowisku do montażu.  

A już 17 stycznia Krzysztof Fortuna organizuje kolejne atrakcje dla młodych filmowców z zapałem tym razem zatytułowane „Myślenie wizualne w plakacie filmowym i videoscribing”. Zapraszamy uczniów gimnazjów, liceów oraz techników. Poprowadzi je Emilia Żuber – liderka Filmoteki Szkolnej z województwa lubelskiego. Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.