X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

08-02-2017  Ogólnopolski Konkurs Małych Form Dokumentalnych "Świat wokół mnie"

Pracownia Filmoteki Szkolnej w ZS nr 3 i Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Dokumentalnych "Świat wokół mnie", skierownym do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace można nadsyłać do 7 kwietnia 2017 roku.

Celem konkursu jest zainspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, rozwijanie zainteresowań sztuką filmową. budzenie wrażliwości na otaczający świat i sytuację młodego człowieka we współczesnym świecie. Film konkursowy można zrealizować indywidualnie lub w zespole dwuosobowym, do konkursu autor może zgłosić maksymalnie dwie prace

Prace w formie krótkich filmów (czas projekcji do 3 minut) zrealizowane w konwencji dokumentalnej lub inscenizowanego dokumentu, w których autorzy opiszą świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom: rzeczywistość szkoły, rodziny, grupy koleżeńskie lub odniosą się do ważnego problemu społecznego, można składać osobiście lub przesłać pocztą na adres organizatora

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Władysława Broniewskiego 23
44-217 Rybnik
z dopiskiem „Konkurs filmowy”

Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych upływa 07 kwietnia 2017 roku (decyduje data dostarczenia pracy do organizatora). Film konkursowy można zrealizować indywidualnie lub w zespole dwuosobowym, do konkursu autor może zgłosić maksymalnie dwie prace

Kontakt z organizatorem

Ewa Klonowska (Liderka Filmoteki Szkolnej), e-mail: ewaolga1@wp.pl

Młodzieżowy Dom Kultury e-mail: mdkwr@poczta.onet.pl tel. 32 42 240 88

Zapoznajcie się z regulaminem. Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne plikach do pobrania.Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.