X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

18-05-2017  Filmowa Gra Miejska na Dzień Dziecka

Mafijne porachunki w Poznaniu, superbohaterowie w Górze, horror w Przemyślu, spotkanie z Kieślowskim w Kielcach? To wszystko jest możliwe dzięki Filmowym Grom Miejskim, które odbędą się na początku czerwca w kilkunastu miastach w Polsce.

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Filmoteką Narodową zapraszają do udziału w kolejnej edycji Filmowych Gier Miejskich. Zachęcamy zainteresowanych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wspólnej, filmowej zabawy!

Filmowe Gry Miejskie to wspaniała okazja, aby poznać filmowe oblicze miasta. Odwiedzimy miejscowości, w których pracują Liderzy i Liderki Filmoteki Szkolnej: Gdańsk, Kluczbork, Janów Lubelski, Olsztynek, Górę, Połczyn-Zdrój, Przemyśl, Gorzów Wielkopolski, Rybnik, Poznań, Radom. W tym roku do gry dołączyły też Kina za Rogiem w Płocku, Wleniu, Lubomierzu i Niepołomicach oraz Kino Muranów w Warszawie. Do udziału zgłosiły się również szkoły uczestniczące w projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Jak zwykle filmową trasę po mieście i zadania do wykonania przygotują uczniowie. Fabuła gry zależy od twórców, ale na pewno nie zabraknie tytułów z pakietu Filmoteka Szkolna.

A tak o swojej grze pisali w zeszłym roku organizatorzy z Olsztynka:

„Przygotowując grę, uczniowie wykazali się kreatywnością, fantazją i poczuciem humoru. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z olsztyneckich szkół udowodnili, że nic tak nie łączy, jak wspólne inicjatywa, jej realizacja i dobra zabawa. I to jest najważniejszy cel Filmowej Gry Miejskiej.”

 

Zachęcamy też do obejrzenia relacji Filmowej z Gorzowa Wielkopolskiego: https://www.youtube.com/watch?v=ZR3El2nKyuY

Uczestnicy i zgłoszenia

Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami.  Kontakt do koordynatorów poszczególnych gier można znaleźć tutaj.

Partnerzy projektu:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Kino za Rogiem

Organizatorzy:

Filmowe Gry Miejskie organizowane są w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Informacji udzielają:

Aleksandra Czetwertyńska, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej aleksandra.czetwertynska@ceo.org.pl,

Agata Sotomska, Filmoteka Narodowa, asotomska@fn.org.pl.

 Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.